Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków Pamiętali o zmarłych druhach

W niedziele popołudnie (4 listopada br.) w kościele św. Dominika w Płocku, zgromadzili się strażacy, aby okazać w modlitwie braterską miłość tym, który zmarli i polegli w akcjach ratowniczych. Uroczystą Mszę św. koncelebrowali: ks. Andrzej Zakrzewski, ks. Roman Bagiński i o. Józef Wręczycki – bernardyn ze Skępego. Kazanie do licznie zgromadzonych druhenek i druhów wygłosił o. Józef Wręczycki, który między innymi powiedział: Z miłości bliźniego wypływa etos strażaka- to hart ducha, poświęcenie, odwaga, stanowczość. Pan Jezus – odpowiedział pytającemu „Będziesz miłował Boga nade wszystko, a bliźniego jak siebie samego”. Druhny i druhowie – to wy realizujecie to przykazanie. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za Waszą służbę.

Władze strażackie reprezentowali: Komendant PSP w Płocku bryg. Grzegorz Padzik oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku dh Hilary Januszczyk. W VIII Płockich Zaduszkach Strażackich uczestniczyło ok. 200 osób. Nad całością uroczystości czuwał gospodarz miejsca ks. prob. Tadeusz Łebkowski, który od kilku lat serdecznie wita brać strażacką i służy swoją gościnnością. Modlitewne spotkanie uświetnił Zespół Folklorystyczny „Tłuchowianie” oraz orkiestra OSP Gąbin.

Anna Tłuchowska