Get Adobe Flash player
Start Archiwum Wojtek Bógdał wygrywa w Egipcie i zdobywa swój trzeci złoty medal Mistrzostw Świata w karierze!

Najmłodszy pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej dwa tygodnie temu zdobył trzeci złoty medal Mistrzostw Świata w klasie wózków jednoosobowych i tym samym obronił tytuł Slalomowego Mistrza Świata, zdobyty trzy lata temu w Legnicy.

Podczas rozegranych w ubiegłym tygodniu zawodów Bógdał po raz trzeci w karierze sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata. Na jego koncie znajduje się także, wywalczony w maju tego roku w Tajlandii, tytuł Mistrza Świata w konkurencjach klasycznych. Wielkim sukcesem sportowca jest ponadto złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich - The World Games, które odbyły się w 2017 roku we Wrocławiu.

Tegoroczne Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale) zostały rozegrane w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun w dniach od 29 października do 4 listopada. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która ostatecznie okazała się niemałym zaskoczeniem.

Pierwsze dni polskiej Kadry Narodowej w Egipcie nie pozwoliły na przeprowadzenie treningów ze względu na zbyt silny wiatr. Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w poniedziałek, ale odpowiednia do przelotów pogoda pojawiła się dopiero od środy. Spowodowało to kumulację wielu konkurencji w niedługim czasie, co w konsekwencji wpłynęło na dużą intensywność rywalizacji. Ze względu na presję czasu i wysoką temperaturę, zawody były bardzo wyczerpujące. Nie przeszkodziło to jednak polskim pilotom w osiągnięciu świetnych wyników. Oprócz złotego medalu Wojtka Polacy wywalczyli srebro w klasie wózków jednoosobowych, które zdobył kolega z kadry Szymon Winkler oraz brąz w klasyfikacji narodowej.

„To dla mnie wielkie szczęście stanąć na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata. Zacięta walka toczyła się do ostatniego przelotu. Dziękuję i gratuluję wszystkim pilotom i trenerom, a także organizatorom. No i oczywiście pragnę przede wszystkim podziękować moim kibicom i sympatykom, których doping czułem w Egipcie bardzo mocno!” - powiedział Wojtek.


B.G.