Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków XIV Strażackie Zamyślenia Adwentowe

Radosny czas oczekiwania na przyjście na świat Zbawiciela druhny i druhowie z Ziemi Dobrzyńskiej i Mazowsza rozpoczęli XIV Strażackimi Adwentowymi Zamyśleniami.  9 grudnia br. tłuchowska świątynia zapełniła się po brzegi delegacjami straży pożarnych z tutejszej gminy, ale również przybyłymi na tę uroczystość przedstawicielami straży ogniowych z gmin ościennych. 36 pocztów sztandarowych, galowe mundury oraz dźwięki orkiestry dętej nadały adwentowym tłuchowskim zamyśleniom podniosłego charakteru. Podczas Mszy św., której przewodniczył bp Roman Marcinkowski, modlono się za strażaków i ich rodziny. W wygłoszonej homilii ks. Biskup powiedział: To nasze spotkanie, tu w kościele  w Tłuchowie, to cud wyjścia na pustynię. Gdy jesteśmy sami możemy zadać sobie pytania: po jakich drogach chodzę, dokąd te drogi prowadzą, co mnie na tych drogach spotka. Może chodzę po takich drogach, które niosą niepowodzenia? Nie mogę z tej drogi zawrócić. Ta droga doprowadzić mnie może do zguby. Ta droga może spowodować, że mogę stracić to, co najcenniejsze(…) Chciałbym byśmy przed świętami Bożego Narodzenia, gdy weźmiemy do ręki opłatek, gdy będziemy śpiewać kolędy, by w waszych sercach pojawił się Ten, który jak nikt na świece chce nas zawsze ratować, Ten który podaje nam rękę, który nie męczy się przebaczeniem.

Strażacka tradycja adwentowych spotkań wpisała się w kalendarz uroczystości kościelnych w różnych parafiach diecezji płockiej i cieszy się dużym zainteresowaniem braci strażackiej.  W tym roku tłuchowskie zamyślenia strażackie skupiły ok. 200 strażaków.

Edyta Gąsiorowska