Get Adobe Flash player
Start

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami. Motywem przewodnim procesji były słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane czterdzieści lat temu: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!”
Włączając się piękną tradycję chrześcijańską tłuchowscy parafianie po raz czwarty przeszli ulicami Tłuchowa w barwnym korowodzie, upamiętniającym przybycie Trzech Mędrców do nowo narodzonej Dzieciny. W ulicznych jasełkach centralnymi postaciami byli Maryja, Józef i Dzieciątko jadący w powozie oraz podążający za nimi królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W tym roku udział w korowodzie wzięła grupa ok. 500 wiernych. Organizatorzy zadbali o symboliczne korony, które przyozdobiły głowy tłuchowian. Podczas przemarszu orszakowi towarzyszyła Gminno – Parafialna Orkiestra Dęta, przy której dźwiękach rozbrzmiewało wspólne radosne kolędowanie. W tłuchowskiej świątyni odprawiono następnie Mszę św. po zakończeniu której uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie zaprezentowali  jasełka.

Edyta Gąsiorowska