Start Duszp. Strażaków PŁOCKI DZIEŃ STRAŻAKA

Tegoroczne uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana w intencji strażaków sprawowana w kościele pw. św. Benedykta w Płocku – Radziwiu. Mszy św. przewodniczył kapelan strażaków diecezji płockiej – ks. Andrzej Zakrzewski. Najświętszą ofiarę współkoncelebrowali: ks. Mariusz Oryl – miejscowy proboszcz i ks. Jarzy Ławicki – kapelan płockiej policji. W kazaniu ks. Zakrzewski powiedział miedzy innymi: Patronem strażaków jest św. Florian – człowiek wiary i męstwa. Ludzie w strażackich mundurach, kojarzą się z odwagą i bohaterstwem. Strażacy wchodzą do takich miejsc, z których inni uciekają. Wymaga to nie tylko odwagi i dobrego wyszkolenia, ale także Bożego wsparcia. Dlatego dzisiaj modlimy się w ich intencji, aby Opatrzność im sprzyjała. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce przed strażnicą JRG PSP nr 2. Były awanse i odznaczenia. Uroczystość w kościele oraz przed remizą uświetniła orkiestra z Białej k. Płocka. Nie odbyło się także bez okolicznościowych przemówień. Na koniec ks. Andrzej Zakrzewski poświęcił dwa samochody strażackie oraz nowoczesny sprzęt gaśniczy. Nad całością uroczystości czuwał Komendant Miejski PSP w Płocku st. brygadier Grzegorz Padzik.

K.c.