Get Adobe Flash player
Start Archiwum

21 maja na cmentarzu parafialnym ks. Marek Czarciński odprawił  Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych , którzy dali nam życie i przekazali  wiarę i wartości chrześcijańskie.  Podczas kazania ks. wikariusz nawiązał do postaci naszej Najukochańszej Matki, do której przychodzimy jak dzieci, prosząc o łaski. Po Mszy św. odśpiewano Litanię Loretańską, tradycyjną modlitwę odmawianą w miesiącu maju ku czci Matki Bożej.

Edyta Gąsiorowska

W ostatnim czasie Wojtek Bógdał wystartował w X Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Tajlandii. Po tytule Slalomowego Mistrza Świata i zwycięzcy The World Games, sięgnął po tytuł Mistrza Świata w klasie motoparalotniowych wózków jednoosobowych w konkurencjach klasycznych.

W zawodach wzięło udział aż 114 zawodników z 15 krajów. Według Wojtka były to jedne z najtrudniejszych i najmocniej obsadzonych zawodów.

Początkowo Wojtek doświadczył problemów ze sprzętem. Silnik, który od lutego płynął w kontenerze, nie nadawał się do lotu. Na szczęście z pomocą tajlandzkich mechaników udało się przywrócić mu sprawność. Już w pierwszej konkurencji Wojtek doświadczył kolejnych problemów. Tyczka, którą miał kopnąć, wyrwała się i wpadła w śmigło. Szczęśliwie udało mu się dolecieć do brzegu. Tym razem na pomoc ruszył kolega z kadry, który pożyczył mu swoje śmigło. Wojtek dokończył zadanie i mógł dalej uczestniczyć w rywalizacji. Mimo trudnych warunków atmosferycznych do ostatniej konkurencji prowadził kilkunastoma punktami przewagi.

W ostatnim zadaniu został wyprzedzony przez rywala zaledwie jednym punktem. Niestety sprzęt skonfigurowany pod techniczne i slalomowe zadania nie sprzyjał zrobieniu dobrego wyniku w ekonomii. W niedzielę, po rozpatrzeniu przez organizatorów wszystkich formalnych zażaleń dotyczących wyników, zadecydowano o anulowaniu zadania nr 7. Przyczyną tego było niejasne przedstawienie zasad dotyczących wykonania zadania przez organizatora i różna ich interpretacja przez zawodników, przez co nie było możliwe ustalenie sprawiedliwej dla każdego punktacji. To spowodowało, że wrócił na pierwsze miejsce

Oprócz złotego medalu Wojtka, reprezentacja zdobyła też srebrny i brązowy medal w klasie wózków tandemowych, drużynowo w kategorii wózków jednoosobowych i tandemowych. Polska zwyciężyła także w klasyfikacji narodowej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W niedzielę 15 kwietnia  bieżącego roku, członkowie  klubu motocyklowego „Wolny Duch”z Tłuchowa wraz z zaprzyjaźnionymi motocyklistami rozpoczęli swój sezon. Miłośnicy dwóch kółek zgromadzili się o godz. 10.30 na „tłuchowskiej starówce”, następnie udali się na pobliski plac przy kościele.  Wyrazem zawierzenia się Bogu i ufności w Jego opatrzność było złożenie przed ołtarzem kasków. O godz. 11.00 odprawiona została Msza Święta, którą celebrował tutejszy proboszcz ks. Andrzej Zakrzewski.  Kazanie wygłosił ks. Marek Czarciński. W słowach skierowanych do zgromadzonych powiedział: … po  raz kolejny gromadzimy się w naszej tłuchowskiej świątyni na Mszy św. razem z motocyklistami, aby polecać ich Panu Bogu. Dziękuję wam motocykliści, że chcecie rozpoczynać nowy sezon od Eucharystii, żeby być mocnymi, nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Rozpoczynając ten nowy sezon powinniście zrobić sobie dobry rachunek sumienia, aby wykonać to zadanie, które daje dla was Bóg – a jakie to zadanie? – przede wszystkim zadanie głoszenia Ewangelii, świadczenia swoim życiem o Chrystusie. Jednym ze sposobów głoszenia ewangelii we współczesnym świecie, kontynuował kaznodzieja … jest sport motocyklowy. Ludzie was na pewno podziwiają, podziwiają wasze umiejętności, brawurę z jaką jeździcie, wasze motocykle, ale jeżeli podjeżdżają motocykliści pod kościół, jeżeli wchodzą do kościoła, stoją, na kolanach modlą się to jest największe świadectwo, jakie możecie dać… I dzisiaj w szczególny sposób chcemy się za was modlić i polecać was Bogu. Chcemy wypraszać wam potrzebne łaski, aby wasze życie, ten sezon, który rozpoczynacie był rzeczywiście sezonem głoszenia Ewangelii poprzez motocykl, poprzez modlitwę, poprzez przykład, który będziecie nieść…

Na zakończenie Mszy Świętej odmówiono wspólnie modlitwę w intencji wszystkich motocyklistów, aby św. Krzysztof patron kierowców prowadził ich szczęśliwie do wyznaczonego celu. Po poświęceniu przez ks. proboszcza spalinowych jednośladów, pod eskortą policji ruszyła parada motocyklowa w kierunku Skępego na dalsze świętowanie. Nieskończenie długa kolumna i hałas „ryczących maszyn”, wywarły duże wrażenie na mieszkańcach Tłuchowa i okolicznych miejscowości, przez które przejeżdżali.   

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego z roku na rok, gromadzi coraz więcej zwolenników dwóch kółek. W tym roku zgromadziło ich  około 300.

Anna Tłuchowska

Jak co roku w kwietniu – od siedmiu już lat – w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie spotkali się entuzjaści tenisa stołowego, aby rywalizować w Mistrzostwach Parafii Tłuchowo.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i sponsorem nagród jest ks. Andrzej Zakrzewski, proboszcz miejscowej parafii, a organizatorem Uczniowski Klub Sportowy „TOP” działający przy Szkole Podstawowej, kierowany przez Katarzynę Jankowską, nauczycielkę wychowania fizycznego i Gminnego Organizatora Sportu. Ogromną pomoc okazał niezawodny jak zwykle Marek Zabost, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Mysłakówku.

Do rywalizacji zgłosiły się 4 panie i 14 panów. Panie rywalizowały systemem „każdy z każdym” a mężczyźni potykali się zgodnie z systemem „do dwóch przegranych”. Mecze były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie sportowym. Po trzech godzinach rywalizacji wyłonieni zostali zwycięzcy.

W kategorii pań po raz kolejny wygrała Sylwia Nadolska minimalnie pokonując Małgorzatę Osińską. Na najniższym stopniu podium stanęła Olga Dzięgielewska. Wśród panów triumfował Robert Urbański, który w finale po bardzo widowiskowym pojedynku pokonał nieznacznie Pawła Rędzińskiego. Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Kokoszczyński.

Piątkowe zawody udowodniły po raz kolejny, że rywalizacja sportowa może odbywać się z poszanowaniem zasad „fair play” a przy tym dostarczać mnóstwa pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

RR.

Więcej artykułów…