Get Adobe Flash player
Start Archiwum

Wielka Boga-Człowieka Matko, Niepokalana Dziewico Maryjo, Matko Kościoła i Królowo Polski, Matko naszego zawierzenia!

W tym wspaniałym Dniu Diecezjalnych Godów Dziękczynienia za Nawiedzenie naszej Diecezji w Twoim Jasnogórskim Wizerunku odczuwamy pragnienie ponowienia i podjęcia ślubów, które przed wiekami, pośród nawałnicy potopu szwedzkiego, złożył Ci we Lwowie król Jan Kazimierz, potem w ciężkiej próbie komunizmu - Prymasowie Hlond i Wyszyński, wreszcie 3 maja tego roku na Jasnej Górze wszyscy Pasterze Kościoła w Polsce.

A zatem w obliczu Boga w Trójcy Świętej Jedynego, przed Twoim Najdroższym Wizerunkiem Jasnogórskim, w głębokim zjednoczeniu z Ojcem Świętym Franciszkiem, którego reprezentuje wśród nas Jego Najdostojniejszy Wysłannik do Rzeczpospolitej – Nuncjusz Apostolski, w jedności z moimi współbraćmi w biskupstwie, oddaję dzisiaj, Królowo Polski,  w Twoją wieczystą, macierzyńską niewolę miłości wszystkie dzieci Boże Północnego Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej oraz to wszystko, co stanowi nasz Kościół Diecezjalny – a zwłaszcza kapłanów, osoby konsekrowane, rodziny, dzieci i młodzież.

Otocz, Królowo Równin Mazowsza, całą naszą wspólnotę diecezjalną swą matczyną opieką i strzeż jej świętości. Upraszaj nam stałość w wierze i wytrwałość w modlitwie. Daj tej pięknej Ziemi spokojny i chwalebny byt w prawdzie, sprawiedliwości i wolności dzieci Bożych. Choć ze łzami w oczach żegnamy w tej godzinie Twój Ukochany Wizerunek, prosimy:

Bądź z nami w każdy czas, prowadź i ratuj nas!

Tak, Maryjo – prowadź, Maryjo – błogosław, Maryjo – zwyciężaj. Amen.

Bp Piotr Libera

Zobacz Galeria - Pożegnanie Matki


Dnia 4 czerwca bieżącego roku na Polach Lednickich odbyło się jubileuszowe, XX Spotkanie Młodych chcących wspólnie wyznawać wiarę w Chrystusa śpiewem i tańcem. Hasłem tegorocznej Lednicy było słowo „Amen!”, którym młodzi skierowali do Boga świadectwo „Jestem Twój! Niech tak się stanie!”. Także tłuchowska grupa uczestniczyła w tych wydarzeniach wspólnie z młodzieżą z pobliskiej parafii Rogowo. Wyjazd był wspaniałą okazją do poznania nowych osób, a przede wszystkim do wspólnej modlitwy w niecodzienny sposób. Młodzi uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, mieli także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Na zakończenie przeszli przez Bramę Rybę, która w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia stała się Bramą Miłosierdzia. Tegoroczne spotkanie było pewnego rodzaju wstępem do zbliżających się wielkimi krokami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Paulina Przymirska

Publikacja, która trafia do rąk czytelników powstała, aby te święte chwile utrwalić, zapamiętać i przekazać w tej formie nowemu pokoleniu. Szczególną wartość historyczną i duszpasterską mają dokumenty: telegram z Watykanu, list Biskupa Płockiego na rozpoczęcie peregrynacji oraz kazanie bpa Piotra. Utrwalone zostały również osoby, które w naszym imieniu w dniach peregrynacji wielbiły Maryję. Również wartość historyczną będą mieć z czasem zdjęcia, które są ilustracją tych wielkich dni.

W dniach 11-12 kwietnia br. naszą parafię nawiedziła Najświętsza Maryja Panna w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Uroczystości poprzedziły rekolekcje, które poprowadził o. Dobromił - przeor ze Skępego. Główne uroczystości 11.04.2016 o godzinie 17:00 poprowadził Biskup Płocki Piotr Libera.

3 kwietnia motocykliści należący do klubu „Wolny Duch” Mszą św. otworzyli nowy sezonu motocyklowy. Po zakończeniu nabożeństwa ks. Andrzej Zakrzewski poświęcił pojazdy i kaski. Korowód 150 motocyklistów udał się następnie nad kikolskie jezioro, aby w tradycyjny sposób utopić Marzannę – symbol zimy i powitać wiosnę.  Na zakończenie zaplanowano spotkanie przy ognisku.

GAS

 

Więcej artykułów…