Get Adobe Flash player
Start Archiwum

W numerze znajdują się:

1. Niezwykłe odwiedziny - Edyta Gąsiorowska

2. Osobliwe miejsca ciszy, modlitwy, czci i kultu Matki Bożej w Skępem - O. Dominik Jan Siuta OFM

3. Latanie to jego sposób na życie... - Agnieszka Dyszkiewicz, Radosław Różycki

4. Zabytkowa architektura - Dwór w Kłobukowie - Marzanna Grudnicka-Sławińska

5. Reformator, humanista. Rzecz o kardynale Stanisławie Hozjuszu - Paweł Gołębiewski

6. Żurawińskie sanktuarium maryjne - Agata Warczachowska

7. Kapłani Diecezji Płockiej założycielami Straży Ogniowych (cz.5) - Ks. Andrzej Zakrzewski

8. Nawiedziła nas Matka - Paweł Bogdan Gąsiorowski

Nie minęły jeszcze echa Slalomowych Motoparalotniowych Mistrzostw Europy w Hiszpanii, gdzie młody pilot z Tłuchowa wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Europy, będąc najsilniejszym filarem polskiej reprezentacji, zdobywając trzy srebrne medale, a już w ostatnią sobotę udowodnił, że jest najlepszym pilotem w kraju także w konkurencjach klasycznych, czyli oprócz umiejętności slalomowych jest także najlepszym nawigatorem i potrafi latać ekonomicznie. Podczas Motoparalotniowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Serocku pod Warszawą, Wojtek po raz trzeci zdobył tytuł Mistrza Polski. Jest to dobra prognoza przed nadchodzącymi w sierpniu Mistrzostwami Świata , które będą rozgrywane w Anglii. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Db.

19 lipca br. w drodze na ŚDM zawitała do Tłuchowa 40 osobowa grupa Włochów. Młodzieży przewodniczą ks. Daniel Jankowski i ks. Gabriele Bandini. Goście zostali serdecznie powitani i ugoszczeni.

KC.

Na mocy upoważnienia i z nakazu najdostojniejszego księdza biskupa Piotra Libery, wprowadzam Cię w obowiązki proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem i przekazuję Ci władzę, jaką prawo kościelne przyznaje proboszczowi. Powierzam również twojej trosce dobro duchowe dusz nieśmiertelnych tej parafii, a także jej stan materialny, zwłaszcza kościoły i budynki kościelne. Tak więc pracuj w parafii, abyś z ufnością mógł po śmierci stanąć przed Bogiem, Sędzia sprawiedliwym. W imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Z Obrzędu Liturgicznego wprowadzenia nowego proboszcza

5 lipca br. w skępskim klasztorze o. Martynian Marcin Czechowski odprawił Mszę świętą prymicyjną.

Więcej artykułów…