Get Adobe Flash player
Start Archiwum

Wojciecha Bógdał, mieszkaniec Tłuchowa, został potrójnym wicemistrzem Europy i najlepszym z Polaków podczas Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Europy odbywających się w Bornos na Gibraltarze w Hiszpanii. Tylko 0,022 sekundy dzieliło go od zdobycia złotego medalu w kategorii wózków jednoosobowych, ale największym pozytywnym zaskoczeniem jest jego srebrny medal w konkurencjach ze startem z nóg. Ta kategoria jest najbardziej oblegana przez zawodników, a więc najbardziej prestiżowa. Drugie miejsce, to znakomity wynik w stawce najsilniejszych zawodników Europy, a praktycznie i świata.

W obu konkurencjach, po zaciętej walce, Wojtek ustąpił najwyższego miejsca na podium jedynie Aleksandre Mateosowi z Francji. Były to najtrudniejsze z dotychczasowych zawodów dla Wojtka, ponieważ jako jeden z czterech zawodników startował w dwóch konkurencjach jednocześnie. Podwójna ilość wyścigów, podwójna dawka tras slalomowych do zapamiętania, podwójne zmęczenie. Było ciezko, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego wyniku przez Wojtka.


Db.

Wielka Boga-Człowieka Matko, Niepokalana Dziewico Maryjo, Matko Kościoła i Królowo Polski, Matko naszego zawierzenia!

W tym wspaniałym Dniu Diecezjalnych Godów Dziękczynienia za Nawiedzenie naszej Diecezji w Twoim Jasnogórskim Wizerunku odczuwamy pragnienie ponowienia i podjęcia ślubów, które przed wiekami, pośród nawałnicy potopu szwedzkiego, złożył Ci we Lwowie król Jan Kazimierz, potem w ciężkiej próbie komunizmu - Prymasowie Hlond i Wyszyński, wreszcie 3 maja tego roku na Jasnej Górze wszyscy Pasterze Kościoła w Polsce.

A zatem w obliczu Boga w Trójcy Świętej Jedynego, przed Twoim Najdroższym Wizerunkiem Jasnogórskim, w głębokim zjednoczeniu z Ojcem Świętym Franciszkiem, którego reprezentuje wśród nas Jego Najdostojniejszy Wysłannik do Rzeczpospolitej – Nuncjusz Apostolski, w jedności z moimi współbraćmi w biskupstwie, oddaję dzisiaj, Królowo Polski,  w Twoją wieczystą, macierzyńską niewolę miłości wszystkie dzieci Boże Północnego Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej oraz to wszystko, co stanowi nasz Kościół Diecezjalny – a zwłaszcza kapłanów, osoby konsekrowane, rodziny, dzieci i młodzież.

Otocz, Królowo Równin Mazowsza, całą naszą wspólnotę diecezjalną swą matczyną opieką i strzeż jej świętości. Upraszaj nam stałość w wierze i wytrwałość w modlitwie. Daj tej pięknej Ziemi spokojny i chwalebny byt w prawdzie, sprawiedliwości i wolności dzieci Bożych. Choć ze łzami w oczach żegnamy w tej godzinie Twój Ukochany Wizerunek, prosimy:

Bądź z nami w każdy czas, prowadź i ratuj nas!

Tak, Maryjo – prowadź, Maryjo – błogosław, Maryjo – zwyciężaj. Amen.

Bp Piotr Libera

Zobacz Galeria - Pożegnanie Matki


Dnia 4 czerwca bieżącego roku na Polach Lednickich odbyło się jubileuszowe, XX Spotkanie Młodych chcących wspólnie wyznawać wiarę w Chrystusa śpiewem i tańcem. Hasłem tegorocznej Lednicy było słowo „Amen!”, którym młodzi skierowali do Boga świadectwo „Jestem Twój! Niech tak się stanie!”. Także tłuchowska grupa uczestniczyła w tych wydarzeniach wspólnie z młodzieżą z pobliskiej parafii Rogowo. Wyjazd był wspaniałą okazją do poznania nowych osób, a przede wszystkim do wspólnej modlitwy w niecodzienny sposób. Młodzi uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, mieli także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Na zakończenie przeszli przez Bramę Rybę, która w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia stała się Bramą Miłosierdzia. Tegoroczne spotkanie było pewnego rodzaju wstępem do zbliżających się wielkimi krokami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Paulina Przymirska

Publikacja, która trafia do rąk czytelników powstała, aby te święte chwile utrwalić, zapamiętać i przekazać w tej formie nowemu pokoleniu. Szczególną wartość historyczną i duszpasterską mają dokumenty: telegram z Watykanu, list Biskupa Płockiego na rozpoczęcie peregrynacji oraz kazanie bpa Piotra. Utrwalone zostały również osoby, które w naszym imieniu w dniach peregrynacji wielbiły Maryję. Również wartość historyczną będą mieć z czasem zdjęcia, które są ilustracją tych wielkich dni.

W dniach 11-12 kwietnia br. naszą parafię nawiedziła Najświętsza Maryja Panna w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Uroczystości poprzedziły rekolekcje, które poprowadził o. Dobromił - przeor ze Skępego. Główne uroczystości 11.04.2016 o godzinie 17:00 poprowadził Biskup Płocki Piotr Libera.

Więcej artykułów…