Get Adobe Flash player
Start Archiwum

Nie minęły jeszcze echa Slalomowych Motoparalotniowych Mistrzostw Europy w Hiszpanii, gdzie młody pilot z Tłuchowa wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Europy, będąc najsilniejszym filarem polskiej reprezentacji, zdobywając trzy srebrne medale, a już w ostatnią sobotę udowodnił, że jest najlepszym pilotem w kraju także w konkurencjach klasycznych, czyli oprócz umiejętności slalomowych jest także najlepszym nawigatorem i potrafi latać ekonomicznie. Podczas Motoparalotniowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Serocku pod Warszawą, Wojtek po raz trzeci zdobył tytuł Mistrza Polski. Jest to dobra prognoza przed nadchodzącymi w sierpniu Mistrzostwami Świata , które będą rozgrywane w Anglii. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Db.

19 lipca br. w drodze na ŚDM zawitała do Tłuchowa 40 osobowa grupa Włochów. Młodzieży przewodniczą ks. Daniel Jankowski i ks. Gabriele Bandini. Goście zostali serdecznie powitani i ugoszczeni.

KC.

Na mocy upoważnienia i z nakazu najdostojniejszego księdza biskupa Piotra Libery, wprowadzam Cię w obowiązki proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem i przekazuję Ci władzę, jaką prawo kościelne przyznaje proboszczowi. Powierzam również twojej trosce dobro duchowe dusz nieśmiertelnych tej parafii, a także jej stan materialny, zwłaszcza kościoły i budynki kościelne. Tak więc pracuj w parafii, abyś z ufnością mógł po śmierci stanąć przed Bogiem, Sędzia sprawiedliwym. W imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Z Obrzędu Liturgicznego wprowadzenia nowego proboszcza

5 lipca br. w skępskim klasztorze o. Martynian Marcin Czechowski odprawił Mszę świętą prymicyjną.

Wojciecha Bógdał, mieszkaniec Tłuchowa, został potrójnym wicemistrzem Europy i najlepszym z Polaków podczas Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Europy odbywających się w Bornos na Gibraltarze w Hiszpanii. Tylko 0,022 sekundy dzieliło go od zdobycia złotego medalu w kategorii wózków jednoosobowych, ale największym pozytywnym zaskoczeniem jest jego srebrny medal w konkurencjach ze startem z nóg. Ta kategoria jest najbardziej oblegana przez zawodników, a więc najbardziej prestiżowa. Drugie miejsce, to znakomity wynik w stawce najsilniejszych zawodników Europy, a praktycznie i świata.

W obu konkurencjach, po zaciętej walce, Wojtek ustąpił najwyższego miejsca na podium jedynie Aleksandre Mateosowi z Francji. Były to najtrudniejsze z dotychczasowych zawodów dla Wojtka, ponieważ jako jeden z czterech zawodników startował w dwóch konkurencjach jednocześnie. Podwójna ilość wyścigów, podwójna dawka tras slalomowych do zapamiętania, podwójne zmęczenie. Było ciezko, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego wyniku przez Wojtka.


Db.

Więcej artykułów…