Get Adobe Flash player
Start Archiwum

Z radością informujemy, że ks. Daniel Jankowski został proboszczem parafii pw. Matki Bożej w Faella, która należy do diecezji Fiesole (Italia). Ingres miał miejsce w ostatni czwartek.

Serdecznie ks. Proboszczowi gratulujemy.

Zapewne wszyscy mieszkańcy naszej parafii znają stare polskie przysłowie, które pochodzi z wiersza Stanisława Jachowicza WieśCudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.

Właśnie to przysłowie skłoniło grupę osób z naszej wspólnoty parafialnej do opracowania i wydania publikacji, w której zostały opisane witraże znajdujące się w tłuchowskiej świątyni, zawierające w swojej treści historię Polski. Tłuchowskie witraże bardzo często są podziwiane przez gości i turystów. Przybysze pytają o ich historię, są ciekawi komu je zawdzięczamy. A my sami, co o nich wiemy? Czy znamy ich przesłanie?

Ze wstępu

 

Po raz kolejny, mieszkańcy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie uroczyście obchodzili święto Trzech Króli. Barwny korowód, upamiętniający Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi, przeszedł ulicami Tłuchowa po raz trzeci.  W ulicznych jasełkach centralnymi postaciami byli Maryja i Józef jadący w powozie oraz królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Tuż za nimi podążali mieszkańcy parafii w symbolicznych koronach na głowie. Podczas przemarszu orszakowi towarzyszyła Gminno – Parafialna Orkiestra Dęta, przy której dźwiękach rozbrzmiewało wspólne kolędowanie. W tłuchowskiej świątyni odprawiono następnie Mszę św. po zakończeniu której uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie zaprezentowali  jasełka.

Obchody święta Trzech Króli stały się  inicjatywą, która sprzyja umacnianiu więzi rodzinnych i społecznych. W pełnym radości orszaku, z uśmiechem i kolędą na ustach idzie uczeń, pracodawca, babcia, córka, urzędnik, strażak itd. Związani wspólną tradycją, radosnym czasem narodzenia Bożej Dzieciny wspólnie celebrują święto Objawienia Pańskiego.

Edyta Gąsiorowska

Zwycięzcami V Tłuchowskiego Memoriału Szachowego im. Ks. Wincentego Borkowskiego zostali:

1. Marek Zabost

2. Robert Grąbczewski

3. Kamil Raniszewski

Biskup Płocki dr Piotr Libera, na prośbę Prowincjała OO. Bernardynów, mianował nowym proboszczem parafii pw. Zwiastowania N.M. P. w Skępem Ojca Hermana Kuchnika. Uroczysty ingres miał miejsce 12 listopada br. W czasie tej podniosłej uroczystości padły między innymi następujące słowa:  Na ołtarzu będziesz sprawował Eucharystię. Stojąc przy nim będziesz spoglądał w oczy sióstr i braci – twoich parafian. Przy nim będziesz upraszał dla nich błogosławieństwo. Połóż więc dłonie na ołtarzu, a sercem obejmij wszystkich swoich parafian – z Obrzędu liturgicznego wprowadzenia nowo mianowanego proboszcza.

Więcej artykułów…