Get Adobe Flash player
Start Archiwum

Po raz piąty tłuchowianie walczyli o mistrzostwo Parafii Tłuchowo podczas Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 1 kwietnia br. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 19 zawodników - 7 kobiet i 12 mężczyzn. Mecze toczyły się do trzech wygranych setów, w rywalizacji systemem "do dwóch przegranych".  Po trzech godzinach zaciętej, stojącej na dobrym poziomie rywalizacji, na podium stanęli:

- wśród kobiet:

1. Sylwia Nadolska (obroniła tytuł po raz czwarty)

2. Małgorzata Osińska

3. Marzena Wiśniewska

- wśród mężczyzn:

1. Robert Urbański

2. Kacper Kłobukowski ( w ubiegłym roku trzeci)

3. Dariusz Kokoszczyński

Organizatorem rozgrywek tenisowych jest uczniowski Klub Sportowy „Top” działający przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte, natomiast inicjatorem turnieju i fundatorem nagród (pamiątkowych figurek dla wszystkich biorących udział w turnieju, statuetek i medali dla pierwszych trzech lokat) jest ks. Andrzej Zakrzewski.  Pomocą w organizacji rozgrywek służył, podobnie jak w latach ubiegłych, Marek Zabost – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Mysłakówku.

Po raz kolejny okazało się, że sportowa walka, toczona zgodnie z zasadami "fair play", dostarczyła mnóstwo emocji, sportowych wrażeń i - co równie ważne - wspaniałej zabawy.

Edyta Gąsiorowska

Społeczność klasztorna w Skępem oraz księża z naszego dekanatu pożegnali ojca Rubena, który wyjechał do pracy duszpasterskiej w Hiszpanii.

Szczęść Boże

W Wielki Czwartek ks. bp Piotr Libera mianował nowych kanoników. Wśród wyróżnionych znalazł się kapłan naszego dekanatu - ks. Grzegorz Mierzejewski z Mochowa.

Serdecznie gratulujemy ks. Proboszczowi.

7 marca zakończyła się pierwsza cześć peregrynacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w dekanacie tłuchowskim. Druga część rozpocznie się 10 kwietnia w parafii Bożewo. (zobacz zakładkę ogłoszenia)

W sobotę 5 marca ok. 30 osób spotkało się w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku na wielkopostnym Dniu Skupienia dla redaktorów mediów parafialnych i świeckich. Spotkanie rozpoczął ks. biskup Piotr Libera, który we wstępie podkreślił, iż „trudno wyobrazić sobie Kościół bez mediów. Praca w nich, to bardzo ważna misja, a zarazem posłannictwo ludzi utożsamiających się z Kościołem, którzy głoszą Ewangelię na dachach”. Konferencję pod hasłem „Kościół a media” dla uczestników spotkania wygłosił ks. Krzysztof Świerczyński, wicedyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

W dalszej części głos zabrał Mariusz Szuper z Biura Diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży. Zapoznał uczestników spotkania z przygotowaniami diecezji do ŚDM. Nadmienił, iż do diecezji płockiej na Dni ŚDM chce przyjechać 1300 osób z zagranicy, m.in. z: Armenii, Brazylii, Francji, Włoch, Ukrainy, Wenezueli, Ekwadoru, Peru, USA i Singapuru.

Ponadto uczestnicy Dnia Skupienia uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy św. Benedykta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz rekolekcjonista Krzysztof Świerczyński. Przed Mszą św. można było przystąpić do sakramentu pokuty.

Dziennikarze zwiedzili również dwie wystawy w Muzeum Diecezjalnym: pierwszą dotyczącą pobytu św. siostry Faustyny Kowalskiej w Płocku, drugą - obrazów Madonn autorstwa Wisławy Kwiatkowskiej i Krystyny Szalewskiej.

E.G.

Więcej artykułów…