Get Adobe Flash player
Start Archiwum

W dniach 11-12 kwietnia br. naszą parafię nawiedziła Najświętsza Maryja Panna w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Uroczystości poprzedziły rekolekcje, które poprowadził o. Dobromił - przeor ze Skępego. Główne uroczystości 11.04.2016 o godzinie 17:00 poprowadził Biskup Płocki Piotr Libera.

3 kwietnia motocykliści należący do klubu „Wolny Duch” Mszą św. otworzyli nowy sezonu motocyklowy. Po zakończeniu nabożeństwa ks. Andrzej Zakrzewski poświęcił pojazdy i kaski. Korowód 150 motocyklistów udał się następnie nad kikolskie jezioro, aby w tradycyjny sposób utopić Marzannę – symbol zimy i powitać wiosnę.  Na zakończenie zaplanowano spotkanie przy ognisku.

GAS

 

Po raz piąty tłuchowianie walczyli o mistrzostwo Parafii Tłuchowo podczas Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 1 kwietnia br. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 19 zawodników - 7 kobiet i 12 mężczyzn. Mecze toczyły się do trzech wygranych setów, w rywalizacji systemem "do dwóch przegranych".  Po trzech godzinach zaciętej, stojącej na dobrym poziomie rywalizacji, na podium stanęli:

- wśród kobiet:

1. Sylwia Nadolska (obroniła tytuł po raz czwarty)

2. Małgorzata Osińska

3. Marzena Wiśniewska

- wśród mężczyzn:

1. Robert Urbański

2. Kacper Kłobukowski ( w ubiegłym roku trzeci)

3. Dariusz Kokoszczyński

Organizatorem rozgrywek tenisowych jest uczniowski Klub Sportowy „Top” działający przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte, natomiast inicjatorem turnieju i fundatorem nagród (pamiątkowych figurek dla wszystkich biorących udział w turnieju, statuetek i medali dla pierwszych trzech lokat) jest ks. Andrzej Zakrzewski.  Pomocą w organizacji rozgrywek służył, podobnie jak w latach ubiegłych, Marek Zabost – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Mysłakówku.

Po raz kolejny okazało się, że sportowa walka, toczona zgodnie z zasadami "fair play", dostarczyła mnóstwo emocji, sportowych wrażeń i - co równie ważne - wspaniałej zabawy.

Edyta Gąsiorowska

Społeczność klasztorna w Skępem oraz księża z naszego dekanatu pożegnali ojca Rubena, który wyjechał do pracy duszpasterskiej w Hiszpanii.

Szczęść Boże

W Wielki Czwartek ks. bp Piotr Libera mianował nowych kanoników. Wśród wyróżnionych znalazł się kapłan naszego dekanatu - ks. Grzegorz Mierzejewski z Mochowa.

Serdecznie gratulujemy ks. Proboszczowi.

Więcej artykułów…