Get Adobe Flash player
Start Archiwum

19 kwietnia br. w naszym kościele gościł ks. Tadeusz Niedziela (Salezjanin), który podzielił się( z obecnymi na Mszach św. ) swoim doświadczeniem z pracy misyjnej.  Należy zaznaczyć, że nasz Gość spędził 20 lat na misjach w Zambii. Modlono się również w intencji dzieła misyjnego.

ak

18 maja br. w Sanktuarium OO. Bernardynów odbędą się główne uroczystości jubileuszowe 260 – lecia koronacji cudownej Figury Pani Mazowsza i Kujaw.  Przez kolejne 9 sobót czciciele  Maryi gromadzą się w Sanktuarium, aby dobrze przygotować się na ten dzień. Nabożeństwom przewodniczą księża biskupi, pochodzący z różnych zakątków Polski. W ostatnią sobotę (18 IV) uroczystości przewodniczył arcybiskup Henryk Muszyński z Gniezna.

ak

IV Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Parafii Tłuchowo, który odbył się 17 kwietnia br. wyłonił zwycięzców. W tegorocznych zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba zawodniczek i zawodników. O tytuł mistrza parafii walczyło 9 kobiet i 20 mężczyzn. Mecze toczyły się do trzech wygranych setów, rywalizacji systemem "do dwóch przegranych". W rezultacie na podium stanęli:- wśród kobiet:

1. Sylwia Nadolska (obroniła tytuł z ub. roku)
2. Małgorzata Osińska
3. Marta Dulska

- wśród mężczyzn:

1. Jacek Bonkowski (obronił tytuł z ub. roku)
2. Robert Urbański (obronił lokatę z ub. roku)
3.Kacper Kłobukowski (w ub. roku czwarty)

Inicjatorem turnieju  i fundatorem nagród (pamiątkowych statuetek i medali dla pierwszych trzech lokat) jest ks. Andrzej Zakrzewski.  Natomiast organizatorem  rozgrywek jest niezmiennie od czterech lat uczniowski Klub Sportowy „Top”, którego prezesem jest Katarzyna Jankowska. Pomocą w organizacji rozgrywek służył również Marek Zabost – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Mysłakówku.
Dodatkowo zwycięzcy otrzymali kubki o tematyce nawiązującej do Światowych Dni Młodzieży, a wszyscy uczestnicy po słodkim batonie i butelce wody.

les

Wielki Czwartek

«Jak niegdyś Zbawiciel pragnął, aby uczniowie towarzyszyli mu w modlitwie po ostatniej Wieczerzy, tak dzisiaj wzywa nas, abyśmy czuwali i modlili się razem z  Nim, rozważając z wdzięcznością Tajemnicę Jego Ofiary i eucharystycznej obecności»

 

 

 


Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku upamiętnia tajemnicę naszego zbawienia: śmierci Chrystusa. O tej godzinie, o której kiedyś na dziedzińcu świątyni jerozolimskiej zabijano paschalne baranki, na Krzyżu, za miastem umiera Jezus, Baranek, który na swoje ramiona wziął grzechy nas wszystkich. Zgodnie z tradycją pierwszych wieków, Kościół nie sprawuje Eucharystii, lecz wzywa wiernych do Adoracji Krzyża. Wielki Piątek jest dniem miłosierdzia, przebaczenia i obietnicą szczerej odnowy życia chrześcijańskiego.


Wielka Sobota

W blasku płomienia Paschału przyjmujemy Orędzie Wielkanocne. Głosi ono w uroczystej formie nadejście świąt Paschalnych.
Wzywa do składania dziękczynienia Bogu za dar Chrystusowego zmartwychwstania, a podziwiając jasność płomienia świecy paschalnej zachęca do radości, że Chrystus Zmartwychwstały opromienia swoją światłością cały świat i życie każdego z nas.

Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, co roku organizuje Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
27.03.2015r.  w remizie strażackiej  w Mysłakówku  odbyły się eliminacje gminno - powiatowe. OTWP jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtującym umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
W szczególności służy rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Podczas konkursu uczniowie szkół podstawowych w Tłuchowie i w Mysłakówku oraz gimnazjum w Tłuchowie, zmagali się z niełatwymi pytaniami z zakresu pożarnictwa. Komisja konkursowa, w skład której weszli: dh Hanna Listkowska – Sekretarz Oddziału Gminnego OSP RP w Tłuchowie, bryg. Jerzy Fydrych – Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Lipnie i bryg. Ireneusz Poturalski – Komendant Powiatowy PSP w Lipnie,  bardzo wnikliwie i szczegółowo oceniała odpowiedzi uczestników.

W kategorii szkół podstawowych, najlepszymi okazali się:

I -  Damian Krzemiński ze Szkoły Podstawowej w Mysłakówku

II – Agnieszka Bukowska ze Szkoły Podstawowej w Mysłakówku

III – Kacper Stasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Tłuchowie

W grupie gimnazjalnej, najlepszymi okazali się:

I – Tomasz Grzywiński

II – Izabela Jarzębowska

III – Kamil Kożuchowski

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, gratulujemy!

Damianowi Krzemińskiemu i Tomkowi Grzywińskiemu życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 22 kwietnia w Sępólnie Krajeńskim.

Anna Tłuchowska

Więcej artykułów…