Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

10 czerwca jednostka OSP Goleszyn świętowała 100- lecie istnienia. Nad jej powstaniem trudził się m.in. ówczesny proboszcz parafii ks. Jan Wiloch, który został jej pierwszym prezesem.

Jubileusz 100-lecia działalności straży skłania nas do zadumy i refleksji nad tym co już było, a działaczy zachęca do planów na przyszłość , z poszanowaniem historii jednostki i osiągnięć poprzedników- tymi słowami rozpoczął kazanie ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków, który przewodniczył również jubileuszowej Mszy św. koncelebrowanej. Towarzyszyli mu: ks. Roman Godlewski – proboszcz parafii oraz ks. Kazimierz Bartosiewicz- dawniej posługujący tu proboszcz.

Jubileusz był również okazją do poświęcenia tablicy pamiątkowej, odznaczenia sztandaru OSP Goleszyn Złotym Znakiem Związku OSP RP oraz uhonorowania strażaków indywidualnymi odznaczeniami.

Oprawę muzyczną święta goleszyńskiej straży zapewniła działająca od 1948 roku orkiestra pod batutą Edwarda Wielgóckiego.

Edyta Gąsiorowska

W drugą Niedzielę Adwentu brać strażacka wypełniła tłuchowską świątynię. Na tę uroczystość przybyli strażacy z PSP w Lipnie i Sierpcu. Byli obecni przedstawiciele z OSP działających na terenie powiatów: sierpeckiego i lipnowskiego. Wokół ołtarza zgromadziło się ok. 40 pocztów sztandarowych. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin celebrował ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. Kazanie wygłosił ks. Piotr Marzec, który między innymi powiedział: Jesteście każdego dnia powołani do niesienia pomocy na różnych odcinkach ludzkiego życia. Tylko w takim aspekcie wasza służba ma sens i jest ogromnie wartościowa i potrzebna. Apelował do strażaków, aby: poprzez dobre życie i codzienne nawracanie się gasili płomienie grzechu, namiętności, płomienie piekła, które naprawdę istnieje.

Więcej…

W I Niedzielę Adwentu, w Dzierżeninie, miały miejsce kolejne Adwentowe Strażackie

Więcej…

13 listopada br. w parafii św. Marcina w Gostyninie odbyły się Zaduszki Strażackie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. W kazaniu ks. Zakrzewski powiedział między innymi: Dzisiaj modlimy się za zmarłych strażaków, pomagamy ich duszom nieśmiertelnym, aby jak najszybciej powiększyli grono świętych. […]  ta uroczystość jest również i nam potrzebna, aby się zatrzymać i pomyśleć co dla nas jest najważniejsze. Czy tylko doczesność?

Więcej…

6 listopada 2016 r. strażacy z Płocka i okolic oraz z gminy Tłuchowo wzięli udział w VI Płockich Zaduszkach Strażackich, które o sześciu lat – dzięki gościnności ks. prob. Tadeusza Łebkowskiego - odbywają się w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Mszy św. koncelebrowanej w intencji zmarłych strażaków przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. W Mszy św. koncelebrowanej uczestniczyli także ks. Roman Bagiński i ks. Jarosław Kamiński.

Więcej…

Więcej artykułów…