Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

12 stycznia br. w kaplicy M. B. Częstochowskiej w Warszawie (obok katedry św. Floriana), na corocznym opłatku, zgromadzili się przedstawiciele mazowieckich strażaków. Gospodarzem spotkania był ks. arcybiskup Henryk Hoser.

Więcej…

20 grudnia w Malużynie odbyły się Adwentowe Strażackie Zamyślenia. Mszy świętej  koncelebrowanej przewodniczył ks. Krzysztof Kozłowski. a kazanie wygłosił ks. Andrzej Zakrzewski.

Więcej…

Tłuchowska świątynia już po raz jedenasty gościła w swych progach strażaków i ich rodziny na Adwentowych Zamyśleniach Strażackich. Ich inicjatorem (od roku 2005) jest proboszcz parafii Tłuchowo ks. kan. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków diecezji płockiej. W adwentowym modlitewnym spotkaniu uczestniczyli, oprócz jednostek OSP z terenu gminy Tłuchowo, przedstawiciele PSP z Lipna i Sierpca oraz strażacy OSP z powiatów: sierpeckiego i lipnowskiego. W tegorocznych Adwentowych Zamyśleniach Strażackich, które odbyły się 6 grudnia w Tłuchowie uczestniczyło 30 pocztów sztandarowych.

Więcej…

21 listopada br. jednostka OSP Grodkowo Zawisze, obchodziła jubileusz 50 – lecia istnienia.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym w Goleszynie, której przewodniczył miejscowy proboszcz – ks. Roman Godlewski.

Kazanie, do zgromadzonych na eucharystii strażaków i ich rodzin oraz władz samorządowych na czele z wójtem gminy Sierpc Krzysztofem Korpolińskim, wygłosił kapelan diecezji płockiej – ks. Andrzej Zakrzewski.

Więcej…

15 listopada po raz pierwszy odbyły się w Gostyninie I Zaduszki Strażackie

Mszę św. w intencji zmarłych strażaków z pow. gostynińskiego, na którą przybyli przedstawiciele PSP i OSP z terenu powiatu, delegacja zaprzyjaźnionej OSP z Gąbina oraz władze samorządowe na czele z wicestarostą, celebrował miejscowy proboszcz ks. kan. Ryszard Kruszewski. Kazanie do zebranych w gostynińskiej świątyni wygłosił ks. kapelan Andrzej Zakrzewski.

Często bierzemy udział w zewnętrznie pięknych pogrzebach. Jest orkiestra, poczty sztandarowe, bardzo dużo kwiatów, liczne przemówienia itd. Ale wtedy często rodzi się pytanie. Co z duszą tego człowieka, którego ciało odprowadzamy na cmentarz? […] Zaduszki są więc okazją, aby zatrzymać się w prawdzie. Pomóc duszom naszych kolegów i pomyśleć o stanie swojej duszy. Wszyscy mamy jednakowe dwa punkty w życiorysach. Rodzimy się i umieramy. Wypełnienie tego czasu, pomiędzy urodzeniem o śmiercią, zależy tylko od nas czym go zapełnimy- mówił podczas eucharystii kaznodzieja.

Więcej…

Więcej artykułów…