Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

Po raz kolejny strażacy powiatu płockiego oraz gminy Tłuchowo, w niedzielę 8 listopada, spotkali się na uroczystej Mszy św. w intencji zmarłych druhen i druhów. Uroczystą Mszę św. w kościele św. Dominika w Płocku poprzedził koncert zespołu muzyczno – wokalnego „PAX et BONUM”, który już od 35 lat uświetnia swoją obecnością wiele uroczystości.

Więcej…

Dnia 24 października 2015 roku miała miejsce uroczystość z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie. Na koncelebrowanej Mszy świętej w kościele pw. Świętej Trójcy w Sikorzu pod przewodnictwem kapelana strażaków księdza dziekana Andrzeja Zakrzewskiego druhowie przypomnieli sobie, że niezależnie od czasów, w których przyszło nam żyć, powstające straże kierowały się przykazaniem miłości. Założyciele wiedzieli, jak wielką rolę odgrywa straż w obliczu ludzkich nieszczęść. Kaznodzieja, w wygłoszonym kazaniu, przytoczył słowa świętego Jana Pawła II, który powiedział: „Strażacy są tymi, którzy wierni przykazaniu miłości i chrześcijańskiej tradycji niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi”. Ksiądz kapelan wymienił także trzecie przykazanie strażaka: „bądź czujny – czujny jak kogut w nocy, jak orzeł w dzień. Zawsze gotów bądź na ratunek. Śpij jak zając, a bądź mężny jak lew”.

Więcej…

Dnia 28 czerwca 2015 roku Ochotnicza Straż Pożarna Kamionki obchodziła jubileusz 85-lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczysta, koncelebrowana msza święta w intencji strażaków, której przewodniczył kapelan diecezjalny ks. Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił ksiądz Roman Bagiński – kapelan strażaków powiatu płockiego –który w słowie skierowanym

Więcej…

13 czerwca br. w Kolczynie (parafia Gozdowo) odbyła się uroczystość poświęcenia i wręczenia nowego sztandaru OSP Kolczyn. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. sprawowanej w miejscowej kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków naszej diecezji. Kazanie

Więcej…

7 czerwca br. w kościele parafialnym w Karniewie (powiat Maków Maz.) zgromadziło się ok. 300 strażaków  z PSP i OSP , aby prosić św. Floriana -swego patrona - o wstawiennictwo u Boga. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył diecezjalny duszpasterz strażaków ks. Andrzej Zakrzewski. W kazaniu skierowanym do druhów ksiądz kapelan powiedział między innymi:

Więcej…

Więcej artykułów…