Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

Z dniem 14 czerwca br. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP starszy brygadier Jarosław Kurek powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego  PSP w Sierpcu brygadiera Marcina Strześniewskiego.

Więcej…

W ostatnią sobotę (21 maja br.) w Makowie Mazowieckim strażacy z PSP i OSP świętowali Powiatowy Dzień Strażaka oraz jubileusz 135 -  lecia OSP Maków Maz. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył miejscowy proboszcz ks. kan. Stanisław Dziekan, kazanie zaś wygłosił ks. kapelan strażaków diecezji płockiej Andrzej Zakrzewski. W słowach skierowanych do zebranych w świątyni scharakteryzował on okres działalności straży w minionych latach. Nawiązał również do badań prof. Józefa Ryszarda Szaflika. Przytoczył zdanie profesora na temat powstania makowskiej straży: Najgorliwiej krzątali się wokół tego proboszcz ks. Ignacy Wielgolawski, dziekan makowski i Walenty Kostrzewski. (…) Na czele Rady Nadzorczej stał ks. Ignacy Wielgolawski, a naczelnikiem był wspomniany już Walenty Kostrzewski. Dalej kaznodzieja mówił: Strażacy w ciągu minionych lat nie tylko gasili ogień, ale przez całe dziesięciolecia byli siewcami patriotyzmu. Dbali o zachowanie polskiej kultury. Pielęgnowali język polski, zakładali czytelnie, tetry, chory, a z czasem orkiestry.

Więcej…

W sobotę 14 maja br. w obiektach OSP Dziembakowo miała miejsce miła uroczystość. Uczniom Klasy Strażackiej zostały wręczone złote, srebrne oraz brązowe odznaki. Przed kilku laty strażacy z  Dziembakowa  obieli patronat nad tą klasą. Na  uroczystość przybyli strażacy z PSP w Sierpcu na czele z brygadierem Mariuszem Strześniewskim, dyrekcja i nauczyciele szkoły. Był też obecny ks. kapelan Andrzej Zakrzewski oraz miejscowi druhowie.

Więcej…

Trwają uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Ostatnio odbyły się w Sierpcu (6 V) oraz w Proboszczewicach. Sierpeckie uroczystości miały miejsce w Komendzie Powiatowej PSP. Czterech  nowych strażaków złożyło ślubowanie. Były też awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości udział wzięli miedzy innymi: Komendant Mazowiecki PSP, starosta sierpecki oraz kapelan ks. Andrzej Zakrzewski.

Więcej…

W dniu 3 maja, w którym kościół katolicki wspomina Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, mieszkańcy gminy Tłuchowo uroczyście upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji. Obchody rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy, członków Gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie pod Pomnik Poległych i Pomordowanych Mieszkańców Gminy Tłuchowo. Tu ks. Marek Czarciński modlił się w intencji zmarłych i zamordowanych podczas walk o niepodległość, odczytano apel poległych, złożono wieńce oraz zapalono znicze. Następnie zatrzymano się na chwilę zadumy przy Pomniku Powstańców Styczniowych, znajdującym się przy kościele. W tłuchowskiej świątyni ks. Andrzej Zakrzewski odprawił Mszę św. w intencji ojczyzny.

Więcej…

Więcej artykułów…