Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

Straż Ogniowa w Trzciance (gm. Tłuchowo) powstała w 1920 r. W 1934 r. powstała drewniana strażnica, która w 1966 r. została przekazana na szkołę.  W jej miejsce powstała nowa remiza, która w 2015 r. po kapitalnym remoncie i odpowiedniej modernizacji została poświęcona.

Więcej…

/…/ Autor zaprezentował łącznie 49 metryk biograficznych kapłanów wraz z krótkim przedstawieniem ich dróg awansu kościelnego, ze szczególnym

Więcej…

W ostatnich dniach kwietnia br. dzięki Płockiemu Instytutowi Wydawniczemu ukazał się Modlitewnik Strażaka. We wstępie do modlitewnika czytamy: […] W tej wytężonej pracy nad sobą niech pomaga Modlitewnik Strażaka, który trafia do Waszych rąk. Niech ten modlitewnik służy duchowej walce o własną nieśmiertelną duszę. Niech pomaga w drodze do świętości, do której zachęcał nas Jan Paweł II: Bracia i Siostry, nie lękajcie się chcieć świętości. Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie nowe tysiąclecie erą ludzi świętych. (Stary Sącz, 1999 r.)

Więcej…

2 maja br. strażacy z gminy Żuromin rozegrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar św. Floriana. I miejsce  zajęła jednostka OSP Żuromin, na miejscu drugim uplasowała się drużyna OSP Chamsk, miejsce trzecie natomiast wywalczyła OSP Będzymin.

Po pełnych emocji sportowych wydarzeniach, strażacy z parafii Chamsk wzięli udział w Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski. Podczas kazania głoszonego do zebranych na Mszy św. ks. kapelan nawiązał do męczeńskiej śmierci patrona parafii, podkreślając m.in. nierozerwalną więź Rycerzy św. Floriana z Bogiem i ludźmi. Powiedział m.in.: Za chwilę poświęcimy figurę św. Floriana, który jest dla nas wzorem dochowania wierności Chrystusowi. Nasz Patron wolał wybrać śmierć. Nie zdradził Zbawiciela. Mimo że od jego śmierci minęło kilkanaście wieków, jego postawa zachęca nas do wierności Bogu w wielkich i małych sprawach.

Więcej…

1 maja br. w Żukowie (pow. płoński) strażacy z Gminy Naruszewo  uczcili św. Floriana.  Do żukowskiej świątyni przybyło 100 druhenek i druhów. Mszy św. koncelebrowanej w intencji braci strażackiej przewodniczył ks. kapelan  Andrzej Zakrzewski, który w kazaniu powiedział: Przez ofiarną, bezinteresowną pracę dla innych oraz troszcząc się o własną nieśmiertelną duszę, strażak zmierza do świętości. Bo przecież świętość jest dla każdego z nas.

Więcej…

Więcej artykułów…