Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

W ostatnią niedzielę ( 26 IV) odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. Przybyło ok. 100 tys. delegatów PSP i OSP z całej Polski. Wystąpiło  150 orkiestr (w tym orkiestra tłuchowska) oraz 26 zespołów artystycznych. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź z Gdańska. W kazaniu miedzy innymi powiedział: Służba strażacka jest czymś więcej niż swoistym powołaniem, wy tworzycie klimat zaufania do państwa.

Więcej…

9 kwietnia br. w Warszawie u abp. Henryka Hosera spotkali się strażacy z Mazowsza, aby cieszyć się radością wielkanocną.

Więcej…

Tradycyjnie w Wielkim Poście odbyły się Strażackie Zamyślenia.

Więcej…

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie 7 grudnia gościła  w swojej świątyni druhów strażaków, którzy podczas dziesiątych  Adwentowych Zamyśleń Strażackich spotkali się na wspólnej modlitwie. Wśród przybyłych jednostek OSP znaleźli  się przedstawiciele straży pożarnych z powiatu lipnowskiego, sierpeckiego, płockiego oraz miejscowej gminy Tłuchowo. Wokół ołtarza stanęło 39 pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej z Lipna i Sierpca.

Mszy św. odprawionej w intencji strażaków i ich rodzin, przewodniczył już po raz piąty bp Roman Marcinkowski, którego w tłuchowskiej świątyni powitał proboszcz parafii ks. Andrzej Zakrzewski – Diecezjalny Duszpasterz Strażaków oraz Wójt Gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski.

Więcej…

Przybywamy dzisiaj do Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku na IV Zaduszki Strażackie. Przychodzimy, aby w te pierwsze listopadowe dni w rodzinie strażackiej modlić się w intencji zmarłych strażaków- tymi słowami rozpoczął  kazanie  ks. Marek Czarciński – wikariusz z parafii Tłuchowo.

Już po raz kolejny strażacy spotkali się na uroczystej Mszy św. w intencji zmarłych druhen i druhów, którzy od 1875 roku do chwili obecnej służyli i służą Bogu i ludziom w szeregach straży pożarnej.

Tegoroczną Mszę św. poprzedził koncert Zespołu Folklorystycznego „Tłuchowianie”, działającego przy OSP Źródła w gminie Tłuchowo.

Więcej…

Więcej artykułów…