Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

10 czerwca jednostka OSP Goleszyn świętowała 100- lecie istnienia. Nad jej powstaniem trudził się m.in. ówczesny proboszcz parafii ks. Jan Wiloch, który został jej pierwszym prezesem.

Jubileusz 100-lecia działalności straży skłania nas do zadumy i refleksji nad tym co już było, a działaczy zachęca do planów na przyszłość , z poszanowaniem historii jednostki i osiągnięć poprzedników- tymi słowami rozpoczął kazanie ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków, który przewodniczył również jubileuszowej Mszy św. koncelebrowanej. Towarzyszyli mu: ks. Roman Godlewski – proboszcz parafii oraz ks. Kazimierz Bartosiewicz- dawniej posługujący tu proboszcz.

Więcej…

W X biegu strażackim o "Puchar św. Floriana" zwycięzcami w klasyfikacji indywidualnej zostali:

1. Sulkowski Wojciech - OSP Tłuchowo

2. Jakub Nejman - OSP Mysłakówko

3. Tomasz Grzywiński - OSP Mysłakówko

W klasyfikacji drużynowej:

1. OSP Mysłakówko,

2. OSP Borowo,

3. OSP Koziróg Leśny,

Więcej…

W drugą Niedzielę Adwentu brać strażacka wypełniła tłuchowską świątynię. Na tę uroczystość przybyli strażacy z PSP w Lipnie i Sierpcu. Byli obecni przedstawiciele z OSP działających na terenie powiatów: sierpeckiego i lipnowskiego. Wokół ołtarza zgromadziło się ok. 40 pocztów sztandarowych. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin celebrował ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. Kazanie wygłosił ks. Piotr Marzec, który między innymi powiedział: Jesteście każdego dnia powołani do niesienia pomocy na różnych odcinkach ludzkiego życia. Tylko w takim aspekcie wasza służba ma sens i jest ogromnie wartościowa i potrzebna. Apelował do strażaków, aby: poprzez dobre życie i codzienne nawracanie się gasili płomienie grzechu, namiętności, płomienie piekła, które naprawdę istnieje.

Więcej…

W I Niedzielę Adwentu, w Dzierżeninie, miały miejsce kolejne Adwentowe Strażackie

Więcej…

13 listopada br. w parafii św. Marcina w Gostyninie odbyły się Zaduszki Strażackie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. W kazaniu ks. Zakrzewski powiedział między innymi: Dzisiaj modlimy się za zmarłych strażaków, pomagamy ich duszom nieśmiertelnym, aby jak najszybciej powiększyli grono świętych. […]  ta uroczystość jest również i nam potrzebna, aby się zatrzymać i pomyśleć co dla nas jest najważniejsze. Czy tylko doczesność?

Więcej…

Więcej artykułów…