Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

1 maja br. strażacy z OSP Radzymin (gm. Naruszewo) świętowali 60 rocznicę powstania jednostki.  Jubileusz ten był również okazją, aby uczcić św. Floriana przez wszystkie straże z terenu gminy. Punktem centralnym uroczystość była Msza św. koncelebrowana w intencji druhów. Mszę św. sprawowali ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan diecezjalny strażaków oraz ks. prob. Zdzisław Kupiszewski.

Więcej…

30 kwietnia br. miała miejsce III pielgrzymka strażaków diecezji płockiej. W sanktuarium Matki Nadziei w Popowie zgromadziło się ok. 1000 strażaków. Mszę św. z Biskupem Płockim koncelebrowała 30 kapłanów. Przed ołtarzem stanęło 70 pocztów sztandarowych. Koncert  orkiestr strażackich  poprowadził dh Andrzej Kalinowski z OSP Pułtusk. Obecny był ks. kapitan Jerzy Sieńkowski, kapelan mazowieckich strażaków. Na szczególne słowa uznania zasłużyli gospodarze: ks. prob. Remigiusz Stacherski, wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński oraz zastępca Agnieszka Salwin.

Więcej…

12 stycznia br. w kaplicy M. B. Częstochowskiej w Warszawie (obok katedry św. Floriana), na corocznym opłatku, zgromadzili się przedstawiciele mazowieckich strażaków. Gospodarzem spotkania był ks. arcybiskup Henryk Hoser.

Więcej…

20 grudnia w Malużynie odbyły się Adwentowe Strażackie Zamyślenia. Mszy świętej  koncelebrowanej przewodniczył ks. Krzysztof Kozłowski. a kazanie wygłosił ks. Andrzej Zakrzewski.

Więcej…

Tłuchowska świątynia już po raz jedenasty gościła w swych progach strażaków i ich rodziny na Adwentowych Zamyśleniach Strażackich. Ich inicjatorem (od roku 2005) jest proboszcz parafii Tłuchowo ks. kan. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków diecezji płockiej. W adwentowym modlitewnym spotkaniu uczestniczyli, oprócz jednostek OSP z terenu gminy Tłuchowo, przedstawiciele PSP z Lipna i Sierpca oraz strażacy OSP z powiatów: sierpeckiego i lipnowskiego. W tegorocznych Adwentowych Zamyśleniach Strażackich, które odbyły się 6 grudnia w Tłuchowie uczestniczyło 30 pocztów sztandarowych.

Więcej…

Więcej artykułów…