Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

21 listopada br. jednostka OSP Grodkowo Zawisze, obchodziła jubileusz 50 – lecia istnienia.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym w Goleszynie, której przewodniczył miejscowy proboszcz – ks. Roman Godlewski.

Kazanie, do zgromadzonych na eucharystii strażaków i ich rodzin oraz władz samorządowych na czele z wójtem gminy Sierpc Krzysztofem Korpolińskim, wygłosił kapelan diecezji płockiej – ks. Andrzej Zakrzewski.

Więcej…

15 listopada po raz pierwszy odbyły się w Gostyninie I Zaduszki Strażackie

Mszę św. w intencji zmarłych strażaków z pow. gostynińskiego, na którą przybyli przedstawiciele PSP i OSP z terenu powiatu, delegacja zaprzyjaźnionej OSP z Gąbina oraz władze samorządowe na czele z wicestarostą, celebrował miejscowy proboszcz ks. kan. Ryszard Kruszewski. Kazanie do zebranych w gostynińskiej świątyni wygłosił ks. kapelan Andrzej Zakrzewski.

Często bierzemy udział w zewnętrznie pięknych pogrzebach. Jest orkiestra, poczty sztandarowe, bardzo dużo kwiatów, liczne przemówienia itd. Ale wtedy często rodzi się pytanie. Co z duszą tego człowieka, którego ciało odprowadzamy na cmentarz? […] Zaduszki są więc okazją, aby zatrzymać się w prawdzie. Pomóc duszom naszych kolegów i pomyśleć o stanie swojej duszy. Wszyscy mamy jednakowe dwa punkty w życiorysach. Rodzimy się i umieramy. Wypełnienie tego czasu, pomiędzy urodzeniem o śmiercią, zależy tylko od nas czym go zapełnimy- mówił podczas eucharystii kaznodzieja.

Więcej…

Po raz kolejny strażacy powiatu płockiego oraz gminy Tłuchowo, w niedzielę 8 listopada, spotkali się na uroczystej Mszy św. w intencji zmarłych druhen i druhów. Uroczystą Mszę św. w kościele św. Dominika w Płocku poprzedził koncert zespołu muzyczno – wokalnego „PAX et BONUM”, który już od 35 lat uświetnia swoją obecnością wiele uroczystości.

Więcej…

Dnia 24 października 2015 roku miała miejsce uroczystość z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie. Na koncelebrowanej Mszy świętej w kościele pw. Świętej Trójcy w Sikorzu pod przewodnictwem kapelana strażaków księdza dziekana Andrzeja Zakrzewskiego druhowie przypomnieli sobie, że niezależnie od czasów, w których przyszło nam żyć, powstające straże kierowały się przykazaniem miłości. Założyciele wiedzieli, jak wielką rolę odgrywa straż w obliczu ludzkich nieszczęść. Kaznodzieja, w wygłoszonym kazaniu, przytoczył słowa świętego Jana Pawła II, który powiedział: „Strażacy są tymi, którzy wierni przykazaniu miłości i chrześcijańskiej tradycji niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi”. Ksiądz kapelan wymienił także trzecie przykazanie strażaka: „bądź czujny – czujny jak kogut w nocy, jak orzeł w dzień. Zawsze gotów bądź na ratunek. Śpij jak zając, a bądź mężny jak lew”.

Więcej…

Dnia 28 czerwca 2015 roku Ochotnicza Straż Pożarna Kamionki obchodziła jubileusz 85-lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczysta, koncelebrowana msza święta w intencji strażaków, której przewodniczył kapelan diecezjalny ks. Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił ksiądz Roman Bagiński – kapelan strażaków powiatu płockiego –który w słowie skierowanym

Więcej…

Więcej artykułów…