Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

Tradycyjnie w Wielkim Poście odbyły się Strażackie Zamyślenia.

Więcej…

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie 7 grudnia gościła  w swojej świątyni druhów strażaków, którzy podczas dziesiątych  Adwentowych Zamyśleń Strażackich spotkali się na wspólnej modlitwie. Wśród przybyłych jednostek OSP znaleźli  się przedstawiciele straży pożarnych z powiatu lipnowskiego, sierpeckiego, płockiego oraz miejscowej gminy Tłuchowo. Wokół ołtarza stanęło 39 pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej z Lipna i Sierpca.

Mszy św. odprawionej w intencji strażaków i ich rodzin, przewodniczył już po raz piąty bp Roman Marcinkowski, którego w tłuchowskiej świątyni powitał proboszcz parafii ks. Andrzej Zakrzewski – Diecezjalny Duszpasterz Strażaków oraz Wójt Gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski.

Więcej…

Przybywamy dzisiaj do Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku na IV Zaduszki Strażackie. Przychodzimy, aby w te pierwsze listopadowe dni w rodzinie strażackiej modlić się w intencji zmarłych strażaków- tymi słowami rozpoczął  kazanie  ks. Marek Czarciński – wikariusz z parafii Tłuchowo.

Już po raz kolejny strażacy spotkali się na uroczystej Mszy św. w intencji zmarłych druhen i druhów, którzy od 1875 roku do chwili obecnej służyli i służą Bogu i ludziom w szeregach straży pożarnej.

Tegoroczną Mszę św. poprzedził koncert Zespołu Folklorystycznego „Tłuchowianie”, działającego przy OSP Źródła w gminie Tłuchowo.

Więcej…

Pięćdziesiąt lat temu w miejscowości Rempin w gminie Gozdowo powołano do życia jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej.  Z okazji jubileuszu powstania jednostki 28 września w  kościele parafialnym w Gozdowie odprawiono uroczystą Mszę św. dziękczynną, którą sprawował kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski. Każda straż pożarna, obojętnie kiedy powstała, przed stu laty, pięćdziesiąt czy dziesięć lat temu, powstała w oparciu o przykazanie miłości. Kiedy strażak usłyszy głos syreny zostawia swoją zagrodę, żniwa lub sianokosy i jedzie na ratunek, niejednokrotnie ryzykując własne zdrowie a  nawet życie – mówił podczas kazania ks. Andrzej Zakrzewski.

Więcej…

W ostatnią sobotę (13 IX) druhowie z OSP Święcieniec (gm. Słupno) obchodzili 90-tą rocznicę powstania jednostki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św.  koncelebrowaną, której  przewodniczył i kazanie wygłosił kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski. To z wnętrza strażackiego serca wypływają słowa i czyny Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – powiedział w kazaniu ks. kapelan Na uroczyste jubileuszowe obchody przybyło osiem pocztów sztandarowych okolicznych straży. Strażackie święto zaszczycił również starosta płocki Michał Boszko. Po Mszy św. na placu przed remizą wspominano historię jubilatki oraz wręczono medale i odznaczenia zasłużonym strażakom. Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Słupno pod batutą dh Władysława Adamczyka.

Również w niedzielę (14 IX) OSP Kurowo obchodziła 90- tą rocznicę powstania. I tutaj dziękczynną Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił ks. Andrzej Zakrzewski. W kazaniu ks. Zakrzewski powiedział: Straże zawsze dbały o szlachetność strażackich intencji. A ludzie widząc czystość tych intencji nazywają strażaków Rycerzami św. Floriana. Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Gozdowo pod batutą dh Edwarda Wielgóckiego. Na uroczystość przybyło dziewięć pocztów sztandarowych, samorządowcy powiatu sierpeckiego i gminy Gozdowo. Obecny był również starosta sierpecki  Jan Laskowski oraz starszy brygadier Józef Chmielewski z PSP w Sierpcu.

Więcej…

Więcej artykułów…