Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

13 czerwca br. w Kolczynie (parafia Gozdowo) odbyła się uroczystość poświęcenia i wręczenia nowego sztandaru OSP Kolczyn. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. sprawowanej w miejscowej kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków naszej diecezji. Kazanie

Więcej…

7 czerwca br. w kościele parafialnym w Karniewie (powiat Maków Maz.) zgromadziło się ok. 300 strażaków  z PSP i OSP , aby prosić św. Floriana -swego patrona - o wstawiennictwo u Boga. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył diecezjalny duszpasterz strażaków ks. Andrzej Zakrzewski. W kazaniu skierowanym do druhów ksiądz kapelan powiedział między innymi:

Więcej…

Straż Ogniowa w Trzciance (gm. Tłuchowo) powstała w 1920 r. W 1934 r. powstała drewniana strażnica, która w 1966 r. została przekazana na szkołę.  W jej miejsce powstała nowa remiza, która w 2015 r. po kapitalnym remoncie i odpowiedniej modernizacji została poświęcona.

Więcej…

/…/ Autor zaprezentował łącznie 49 metryk biograficznych kapłanów wraz z krótkim przedstawieniem ich dróg awansu kościelnego, ze szczególnym

Więcej…

W ostatnich dniach kwietnia br. dzięki Płockiemu Instytutowi Wydawniczemu ukazał się Modlitewnik Strażaka. We wstępie do modlitewnika czytamy: […] W tej wytężonej pracy nad sobą niech pomaga Modlitewnik Strażaka, który trafia do Waszych rąk. Niech ten modlitewnik służy duchowej walce o własną nieśmiertelną duszę. Niech pomaga w drodze do świętości, do której zachęcał nas Jan Paweł II: Bracia i Siostry, nie lękajcie się chcieć świętości. Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie nowe tysiąclecie erą ludzi świętych. (Stary Sącz, 1999 r.)

Więcej…

Więcej artykułów…