Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

2 maja br. strażacy z gminy Żuromin rozegrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar św. Floriana. I miejsce  zajęła jednostka OSP Żuromin, na miejscu drugim uplasowała się drużyna OSP Chamsk, miejsce trzecie natomiast wywalczyła OSP Będzymin.

Po pełnych emocji sportowych wydarzeniach, strażacy z parafii Chamsk wzięli udział w Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski. Podczas kazania głoszonego do zebranych na Mszy św. ks. kapelan nawiązał do męczeńskiej śmierci patrona parafii, podkreślając m.in. nierozerwalną więź Rycerzy św. Floriana z Bogiem i ludźmi. Powiedział m.in.: Za chwilę poświęcimy figurę św. Floriana, który jest dla nas wzorem dochowania wierności Chrystusowi. Nasz Patron wolał wybrać śmierć. Nie zdradził Zbawiciela. Mimo że od jego śmierci minęło kilkanaście wieków, jego postawa zachęca nas do wierności Bogu w wielkich i małych sprawach.

Więcej…

1 maja br. w Żukowie (pow. płoński) strażacy z Gminy Naruszewo  uczcili św. Floriana.  Do żukowskiej świątyni przybyło 100 druhenek i druhów. Mszy św. koncelebrowanej w intencji braci strażackiej przewodniczył ks. kapelan  Andrzej Zakrzewski, który w kazaniu powiedział: Przez ofiarną, bezinteresowną pracę dla innych oraz troszcząc się o własną nieśmiertelną duszę, strażak zmierza do świętości. Bo przecież świętość jest dla każdego z nas.

Więcej…

W ostatnią niedzielę ( 26 IV) odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. Przybyło ok. 100 tys. delegatów PSP i OSP z całej Polski. Wystąpiło  150 orkiestr (w tym orkiestra tłuchowska) oraz 26 zespołów artystycznych. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź z Gdańska. W kazaniu miedzy innymi powiedział: Służba strażacka jest czymś więcej niż swoistym powołaniem, wy tworzycie klimat zaufania do państwa.

Więcej…

9 kwietnia br. w Warszawie u abp. Henryka Hosera spotkali się strażacy z Mazowsza, aby cieszyć się radością wielkanocną.

Więcej…

Tradycyjnie w Wielkim Poście odbyły się Strażackie Zamyślenia.

Więcej…

Więcej artykułów…