Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

W sobotę 18 maja br. strażacy diecezji płockiej uczestniczyli w II Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków tym razem do Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Organizatorem modlitewnego spotkania w Skępem był diecezjalny kapelan strażaków ks. Andrzej Zakrzewski oraz wydział duszpasterski płockiej Kurii Diecezjalnej. Do realizacji inicjatywy włączył się również starosta lipnowski Krzysztof Baranowski, kustosz skępskiego Sanktuarium o. Bruno Nocoń, strażacy z PSP w Lipnie na czele z  brygadierami Januszem Krasuckim i Jerzym Fydrychem oraz  Komenda Powiatowej Policji w Lipnie.

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. W homilii skierowanej do strażaków i ich rodzin biskup nawiązał do tradycji posługi strażackiej przechodzącej z dziada na ojca i syna. Brać strażacka to wielopokoleniowa rodzina, która może poszczycić się wspólną, rodzinną historią.

Więcej…

Praca strażaka jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Nie ogranicza się tylko do gaszenia pożarów. Druhowie są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc: podczas klęsk żywiołowych i wypadków drogowych. Strażackie mundury widzimy również podczas uroczystości państwowych, jak również religijnych. W sobotę 4 maja, w dniu w którym Kościół Katolicki obchodzi Dzień Świętego Floriana, patrona zawodów związanych z ogniem, w miejscowości Goleszyn strażacy z gminy Sierpc obchodzili swoje święto.

Uroczystość ta zbiegła się z 65-leciem istnienia Młodzieżowej Orkiestry OSP Goleszyn. Jej opiekunem od wielu lat jest druh Edward Wielgócki, który z niezwykłym zaangażowaniem i profesjonalizmem prowadzi muzyków, którzy otrzymują nagrody i wyróżnienia podczas wielu przeglądów i konkursów.

Zebrani na obchodach strażacy, ich rodziny i przybyli goście rozpoczęli obchody strażackiego święta od uczestnictwa w Mszy św. polowej w intencji strażaków. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków powiatu sierpeckiego.

Więcej…

Święta religijne i patriotyczne, obchodzone w pierwszych dniach maja, z pewnością jednoczą nasz naród, a lokalnie naszą społeczność.
3 maja był wyjątkowym dniem dla mieszkańców miejscowości Źródła. W tym dniu przypadła potrójna okazja do  świętowania, a mianowicie: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski – (dla mieszkańców Źródeł coroczny odpust), rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz  oddanie do użytku, po generalnym remoncie, remizy strażackiej – świetlicy wiejskiej. W samo południe w  Źródłach zebrali się mieszkańcy gminy Tłuchowo, lokalne władze, zaproszeni goście z powiatu i województwa oraz strażacy z gminy i gmin ościennych. Świętowanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą polową, którą odprawił i kazanie wygłosił kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski.

Po Mszy Świętej wszyscy zebrani, przy dźwiękach Gminno – Parafialnej Orkiestry Dętej  z Tłuchowa przemaszerowali pod pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej. Przy pomniku uczczono ich pamięć apelem poległych i wspólną modlitwą.

Więcej…

W piątek, 19 kwietnia 2013r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyły się zmagania wojewódzkie XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształcenie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Więcej…

Dnia 22 marca br. w strażnicy OSP Mysłakówko odbył się konkurs strażacki pod hasłem: MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

Więcej…

Więcej artykułów…