Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

Dnia 1 marca 2014 roku w Świetlicy wiejskiej w Mysłakówku odbyło się Walne zebranie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, podsumowujące ubiegłoroczną działalność strażaków. W obradach wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. wójt gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP

Więcej…

9 stycznia br. w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej (obok katedry pw. św. Floriana w Warszawie – Pradze) odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe strażaków mazowieckich, któremu przewodniczył arcybiskup Henryk Hoser.

Więcej…

Już po raz dziewiąty w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie odbyło się adwentowe modlitewne spotkanie strażaków. Na Zamyślenia Strażackie zaproszeni zostali, oprócz jednostek OSP z terenu gminy Tłuchowo, przedstawiciele straży pożarnych z całego powiatu sierpeckiego oraz gmin: Brudzeń Duży, Skępe, Dobrzyń nad Wisłą, Lipno. Mszy św. w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył bp Roman Marcinkowski. Jego przybycie do tłuchowskiej świątyni wiązało się z jeszcze jednym ważnym wydarzeniem – jubileuszem 125-lecia poświecenia kościoła parafialnego i odsłonięciem tablicy pamiątkowej, poświęconej ks. proboszczowi Stanisławowi Nowakowskiemu oraz ówczesnym parafianom – budowniczym tejże świątyni.

Więcej…

Na początku listopada w dniach, w których szczególnie pamiętamy o zmarłych, odbywają się Zaduszki Strażackie. W tym roku po raz trzeci strażacy z jednostek OSP wspominali zmarłych druhów i druhny, którzy od 1875 roku aż po dzień dzisiejszy służyli Bogu i ludziom. Pamięć o zmarłych jest jednym z obowiązków żywych, dlatego więc 10 listopada br. o godz. 15:30 podczas III Zaduszek Strażackich, które odbyły się w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku brać strażacka zebrała się na wspólnej modlitwie.

Po raz trzeci przybywamy do tej płockiej świątyni. Przychodzimy, aby w rodzinie strażackiej modlić się za zmarłych strażaków. Posłuszni nauczaniu Kościoła pomożemy w ten sposób ich duszom. Módlmy się za nich i wspominajmy, aby osiągnęli życie wieczne. Dzisiejsze Zaduszki to również okazja dla nas, aby pomyśleć o wieczności- powiedział do zebranych podczas głoszonego kazania ks. Andrzej Zakrzewski – Diecezjalny Kapelan Strażaków.

Uroczystej Mszy św., w której uczestniczyli strażacy powiatu płockiego, gostyńskiego, sierpeckiego oraz gminy Tłuchowo (powiat lipnowski), przewodniczył ks. Roman Bagiński – kapelan strażaków powiatu płockiego.

Więcej…

W sobotę 18 maja br. strażacy diecezji płockiej uczestniczyli w II Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków tym razem do Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Organizatorem modlitewnego spotkania w Skępem był diecezjalny kapelan strażaków ks. Andrzej Zakrzewski oraz wydział duszpasterski płockiej Kurii Diecezjalnej. Do realizacji inicjatywy włączył się również starosta lipnowski Krzysztof Baranowski, kustosz skępskiego Sanktuarium o. Bruno Nocoń, strażacy z PSP w Lipnie na czele z  brygadierami Januszem Krasuckim i Jerzym Fydrychem oraz  Komenda Powiatowej Policji w Lipnie.

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. W homilii skierowanej do strażaków i ich rodzin biskup nawiązał do tradycji posługi strażackiej przechodzącej z dziada na ojca i syna. Brać strażacka to wielopokoleniowa rodzina, która może poszczycić się wspólną, rodzinną historią.

Więcej…

Więcej artykułów…