Get Adobe Flash player
Start Duszp. Strażaków

W sobotę (12 kwietnia br.) strażacy z jednostki OSP Skępe przeżywali podniosłą uroczystość. Jednostka bowiem otrzymała nowy bojowy samochód. Jak przystało na ludzi wierzących uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej - Pani Mazowsza i Kujaw. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski,- kapelan strażaków Diecezji Płockiej,

Więcej…

W V Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Zielonej (dekanat przasnyski) zebrali się strażacy z okolicznych jednostek OSP, aby przeżyć IV Strażackie Wielkopostne Zamyślenia. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawił ks. Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków diecezji płockiej. W kazaniu ksiądz kapelan powiedział między innymi: Gromadzimy się dzisiaj, aby w klimacie Wielkiego Postu zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie: Jak żyć, aby osiągnąć się zbawić? Pismo św. poucza nas, że z podobnym pytaniem zwrócił się do Chrystusa bogaty młodzieniec: Panie, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Odpowiedzi na tak postawione lub podobne pytanie oczekuje wiele osób. Coraz częściej wołają: Jak żyć?

Więcej…

W czwartą Niedzielę Wielkiego Postu (30 marca br.) w Orszymowie na Strażackich Zamyśleniach Wielkopostnych spotkało się 120 strażaków. W miejscowej świątyni pw. św. Floriana zgromadzili się druhny i druhowie z jednostek OSP z dekanatów: bodzanowskiego i wyszogrodzkiego. Mszę św. w ich intencji odprawił i kazanie wygłosił kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski, który w

Więcej…

W II Niedzielę Wielkiego Postu (16 III 2014 r.) odbyły się Strażackie Zamyślenia Wielkopostne dla strażaków z okolic Gąbina i Gostynina. Tym razem odbyły się one w Dobrzykowie. Centralnym punktem uroczystości była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił kapelan strażaków pow. płockiego ks. Roman Bagiński, który w słowach skierowanych do zebranych na Eucharystii zaznaczył: Spotykamy się w naszej strażackiej rodzinie, aby sobie przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.

Więcej…

Książka Do naszych Braci Strażaków zawiera propozycje homilii i kazań, których bezpośrednimi adresatami są druhowie i druhny ochotniczych i państwowych straży pożarnych – Ci, którzy na co dzień walczą z klęskami żywiołowymi służą pomocą drugiemu człowiekowi.

Znajdziemy tu homilie i kazania wygłaszane w różnych okolicznościach, m.in.: w ramach obchodów Dnia Strażaka; z okazji odpustu parafialnego ku czci św. Floriana; okazji strażackich jubileuszy, ślubów i pogrzebów; podczas strażackich zamyśleń w czasie Zaduszek, Adwentu i Wielkiego Postu.

Więcej…

Więcej artykułów…